Команда Вищої ліги здобула звання чемпіона України з пляжного футболу

25.07.17  1644
пляжний футбол, жінки, Чемпіонат України сереж жінок, АПФУ, Women's Beach Soccer
22-23 липня
в Одесі відбувся перший чемпіонат України з пляжного футболу серед жіночих команд.

Турнір було організовано Асоціацією пляжного футболу України та Федерацією футболу України за підтримки Асоціації пляжних видів спорту. Змагання проходили протягом двох днів на піску Одеського Центру пляжних видів спорту, який було урочисто відкрито напередодні.

Статистичні дані змагань.
Груповий етап

22 липня
Група «А»
ЧОРНОМОРОЧКА Одеса – ОРІОН-АВТО Миколаїв – -:+

NRG Київ – ОРІОН-АВТО Миколаїв – 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)

3. ЧОРНОМОРОЧКА Одеса – 0 очок.

У перший ігровий день команди проводили зустрічі у групах. Через те, що одеська «Чорноморочка» не змогла зібратися ані на перший, ані на другий матч, у групі «А» відбулася лише одна зустріч. Київська команда NRG перемогла миколаївський «Оріон-Авто» (3:1) і, таким чином, виграла групу, миколаївські дівчата вийшли до чвертьфіналу з другого місця.

Група «В»

ЧОРНОМОРСЬКА РІВ’ЄРА Одеса – ПАНТЕРИ Умань – 0:10 (0:6, 0:3, 0:1)
Голи: Левченко 1, 2, 5,  Білокур 3, 6, 13, Рибалкіна 7, Мелконянц 8, Познохірьова 14, 17

ПАНТЕРИ Умань – МРIЯ-2006 Ананьїв – 5:1 (1:0, 2:0, 2:1)
Голи: Бочковська 3, Познохірьова 8, Білокур 10,
Ткачук 17, Мелконянц 19 - Дичко 15

ЧОРНОМОРСЬКА РІВ’ЄРА Одеса – MPIЯ-2006 Ананьїв – 3:5 (0:1, 2:3, 1:1)
Голи:
Шопіна 8, 13, Синько 10 Дичко 4, 14, Белякова 15, Фрішко 20.
На 7-й хвилині Будко (ЧОРНОМОРСЬКА РІВ’ЄРА) не реалізувала 9-метровий (воротар).

1. ПАНТЕРИ Умань – 6 очок,
2. MPIЯ-2006 Ананьїв – 3 очки,
3. ЧОРНОМОРСЬКА РІВ’ЄРА Одеса – 0 очок.

У групі «В» уманські «Пантери», які без питань переграли усіх суперниць минулого року (в Одесі всеукраїнські турнірі серед жіночих команд проводяться вже вісім років, але вони не мали офіційного статусу), свій шлях до чемпіонства почали з розгромної перемоги над одеською «Чорноморською Рів’єрою» – 10:0, після чого дівчата переграли «Мрію-2006» (5:1) і вийшли до 1/4 фіналу з першої позиції. Друге місце посіли підопічні Олега Климчука, які також здобули перемогу над одеситками – 5:3.

Група «С»

ОНАХТ Одеса – ЖИТЛОБУД-2 (мол) Харків – 0:4 (0:2, 0:1, 0:1)
Голи: Команда 4, Тян 7, Медведенко (автогол) 15, Молодюк 20
На 14-й хвилині Речкіна (ЖИТЛОБУД-2) не реалізувала 9-метровий (вище).
Попередження: Команда (ЖИТЛОБУД-2) 17.

ОНАХТ Одеса – 5G Київ – 0:4 (0:1, 0:0, 0:3)
Голи: Бойко 1, Скляр 15, 17, Швець 19.

5G Київ – ЖИТЛОБУД-2 Харків (мол) – 1:0 (д. ч.) (0:0, 0:0, 0:0, 1:0)
Голи: Ткачук 23.

1. 5G Київ – 6 очок,
2. ЖИТЛОБУД-2 Харків – 3 очки,
3. ОНАХТ Одеса – 0 очок.

У групі «С» чудово себе проявили два дебютанти турнірів з пляжного футболу – київський 5G та харківський «Житлобуд-2». Обидві команди з однаковим рахунком 4:0 розгромили збірну одеської Харчової академії, яка, до речі, брала участь в усіх восьми турнірах в Одесі, а переможця групи виявила особиста зустріч представниць першої та нинішньої столиці України. Для цього довелося грати додатковий час, який краще провели киянки – 1:0.

Група «D»

ЖФК ЧОРНОМОРЕЦЬ Одеса – КВIТКА НА КАМЕНI Кам’янець-Подільський – 0:4 (0:1, 0:1, 0:2)
Голи: Арсенюк 2, Випасняк 15, Римарович 19, Якімчук 21.

ЖФК ЧОРНОМОРЕЦЬ Одеса – ПАНТЕРИ-2 Умань – 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Голи: Ан. Климова 5, 13,
Ал. Климова 14, 17 -  Кривицька 8

КВIТКА НА КАМЕНI Кам’янець-Подільський– ПАНТЕРИ-2 Умань – 3:3 (0:0, 1:1, 2:2), по пен. 0:1
Голи:
Т. Арсенюк 14, О. Арсенюк 15,  Якімчук 18 Крючкова 12, 16, 19.

1. КВIТКА НА КАМЕНI Кам’янець-Подільський – 3 очки,
2. ЖФК ЧОРНОМОРЕЦЬ Одеса – 3 очки,
3. ПАНТЕРИ-2 Умань – 1 очко.

Найзаплутанішою ситуація була у групі «D», де кам’янець-подільська «Квітка на камені» спочатку розтрощила одеський «Чорноморець» (4:0), але потім поступилася у серії пенальті уманським «Пантерам-2». Втім, дівчата з Хмельницької області все одно виграли групу, бо переграли «Чорноморець» в особистій зустрічі. Одеситки ж свою дуель з футболістками з Черкащини виграли з упевненим рахунком 4:1 та посіли друге місце. До речі, це єдина група, де усі команди встигли як перемогти, так і програти.

23 липня
1/4 фіналу

NRG Київ – МРIЯ-2006 Ананьїв – 1:3 (0:1, 0:2, 0:1)

Голи: Зубко 19 - Дичко 2, 8, Фрішко 15.

ПАНТЕРИ Умань – ОРІОН-АВТО Миколаїв – 6:0 (1:0, 1:0, 4:0)
Голи: Мелконянц 5, Рибалкіна 13, Познохірьова 16, Бочковська 19, 20, Левченко 21.

5G Київ – ЖФК ЧОРНОМОРЕЦЬ Одеса – 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Голи: Гірин 6, Старченко (автогол) 21.
Попередження: Волна (Чорноморець) 13.

КВITKA HA KAMEНI Кам’янець-Подільський – ЖИТЛОБУД-2 (мол) Харків – 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Голи: О. Арсенюк 6 - Молодюк 9, Іванова 18

Вирішальні зустрічі було зіграно у неділю. У першому чвертьфіналі доволі несподівано ананьївська «Мрія-2006», завдяки двом диво-голам з далекої відстані у виконанні Яни Дичко, розгромила київський NRG – 3:1.

Вдвічі більше голів у ворота «Оріона-Авто» з Миколаєва провели «Пантери», які святкували легку перемогу з рахунком 6:0.

У важкій боротьбі перепустку до півфіналу здобули киянки з 5G, які насилу переграли одеський «Чорноморець». Окремо хотілося б відзначити просто шалену гру 15-річної воротарки «морячок» Поліни Старченко. Вона «витягала» навіть, здавалося б, «мертві м’ячі», але не зуміла «витягнути» команду до півфіналу – 2:0 на користь гостей зі столиці.

Справжня битва відбулася і в останньому чвертьфіналі: «Квітка на камені» на характері та бажанні зуміла перемогти «Житлобуд-2» із мінімальною різницею у рахунку – 2:1.

Матч за 11-те місце
ЧОРНОМОРОЧКА Одеса – ЧОРНОМОРСЬКА РІВ’ЄРА Одеса -:- (обидві команди не з’явилися на гру)

Матч за 9-е місце
ОНАХТ Одеса – ПАНТЕРИ-2 Умань – 0:4 (0:3, 0:0, 0:1)
Голи: Крючкова 1, 2, Моспан 2, Кривицька 15.
Попередження: Фурсенко (ОНАХТ) 18.

Оскільки команди «Чорноморочка» та «Чорноморська Рів’єра» не приїхали на місце подій у неділю, обом було зараховано технічну поразку у першій грі за 9-11-те місця. Отже, автоматично у матчі за 9-ту позицію зійшлися одеська ОНАХТ та уманські «Пантери-2». Дівчата з Черкаської області непогано контролювали м’яч, тричі розписалися у воротах опоненток у першому періоді, після чого гру вже було зроблено. Втім, в останній семихвилинці уманські футболістки забили вчетверте. Таким чином, цього року команда ОНАХТ у трьох іграх тричі програла з однаковим рахунком 0:4 та посіла десяте місце.

Півфінали

МРIЯ-2006 Ананьїв – 5G Київ – 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)

Голи: Бойко (пен.) 10, Ткачук 19, Гірин 20.
Попередження: Шишляннікова (Мрiя-2006) 10, Гірин (5G) 17.

ПАНТЕРИ Умань – КВITKA HA KAMЕНI Кам’янець-Подільський – 4:4 (1:1, 2:2, 1:1, 0:0), по пен. 3:1
Голи:
Бочковська 4, 9, Левченко 11, Познохірьова 13 - Якімчук 2, 15, О. Арсенюк 8, Випасняк 17
На 10-й хвилині Якімчук (Квiтка на камені) не реалізувала пенальті (воротар).

Фантастична гра у воротах Анастасії Терех, яка не пропустила жодного м’яча ані на стадії групового етапу, ані у чвертьфіналі, та чудові командні дії допомогли київському 5G із рахунком 3:0 розбити мрії ананьївської «Мрії» про вихід до фіналу. А Терех так і не пропустила до самісінького фінального поєдинку…

Другий півфінал став, певно, найспекотнішим, найнепередбачуванішим, найцікавішим та найнапруженішим у дебютному чемпіонаті України. «Пантери» вперше за два роки виступів на одеському піску зустріли шалений опір. Усі три періоди та екстра-тайм команди провели рівно, усі вони закінчилися нічиїми, у підсумку ж долю переможця довелося визначати у серії 9-метрових. А тут «Пантери» показали свій клас: вони реалізували усі три удари, на відміну від кам’янець-подільських дівчат, які двічі не забили. Отже, саме гості з Черкаської області вийшли до фіналу.

Матч за 3-е місце

МРIЯ-2006 Ананьїв – КВITKA HA KAMEНI Кам’янець-Подільський – 6:5 (2:1, 2:3, 2:1)

Голи: Дичко 3, 6, 10,
15, 19, Фрішко 14  - О. Арсенюк 7, 11, 17, Якімчук 8, Випасняк 13

У поєдинку за «бронзу» на нас також чекав справжній трилер! «Мрія-2006» зробила ставку на рудоволосу нападницю Яну Дичко та не помилилася! Бомбардирка й до того мала у своєму активі шість голів, а у матчі з «Квіткою на камені» «наколотила» ще п’ять, унаслідок чого її команда перемогла 6:5 та виборола підсумкове третє місце. «Квітка» ж стала четвертою та отримала приз «За волю до перемоги». Вона, принаймні до наступного літа, залишиться єдиною командою, яка не програла «Пантерам».

Фінал
ПАНТЕРИ Умань – 5G Київ – 2:1 (0:1, 0:0, 2:0)
Голи:
Бочковська 17, Мелконянц 19 - Гірин 1

У фіналі ж головний фаворит чемпіонату – «Пантери» – пропустили першими, а Анастасія Терех все збільшувала й збільшувала свою «суху» серію аж до 17-ї хвилини, коли надважливий м’яч забила Ліана Бочковська. За рахунку 1:1 уманські дівчата проявили шалену жагу до перемоги та за дві хвилини відзначилися вдруге. Отже, у підсумку – 2:1, першим чемпіоном України стають «Пантери» з Умані, які, таким чином, отримали офіційне право представляти країну у Лізі чемпіонів, а також чекатимуть заслуженого звання майстрів спорту України.

На церемонії закриття турніру, участь у якій брали перший віце-президент АПФУ Сергій Андрусенко, член Виконкому АПФУ, дворазовий чемпіон України з пляжного футболу Євген Андрусенко та виконавчий директор першого чемпіонату України з пляжного футболу серед жіночих команд Леонід Францескевич, який започаткував в Одесі турніри з пляжного футболу серед жіночих команд у далекому вже 2010 році, було відзначено кращих гравців турніру. Так, кращим бомбардиром стала Яна Дичко з «Мрії» (11 голів у п’яти зустрічах), кращим воротарем було визнано Анастасію Терех з 5G, яка тримала власні ворота «на замку» протягом 107-ми (!) хвилин та пропустила лише два голи у п’яти поєдинках. Титул кращого гравця дістався стабільній Ліані Бочковській з «Пантер», яка і сама забивала частенько, і партнеркам допомогала, і у захисті відпрацьовувала.

пляжний футбол, жінки, Чемпіонат України сереж жінок, АПФУ, Women's Beach SoccerДодамо, що найближчим часом, за підсумками турніру, буде сформовано розширений склад збірної України, яка розпочне свою історію наступного року.