Як це було. Підсумки #ЖЛЧ: тріумф «Ліона», рекорд Хегерберг

26.05.18  841
Фінал Київ 2018, ліга чемпіонів, Андрущак, жіноча збірна, женский футбол, UEFA Women's CL, УЄФА, Ліга Чемпіонів жіноча, UWCL, Ліон, Olympique Lyonnais, VfL Wolfsburg‏
"Ліон" в додатковий час розгромив "Вольфсбург" і виграв жіночу Лігу чемпіонів утретє поспіль. Ада Хегерберг і Каміль Абілі теж увійшли в історію.

До вашої уваги відеозвіти телеканалу ФУТБОЛ-2 про перебіг подій до початку фінального матчу, огляд поєдинку та підсумкові коментарі.
Ведучими в студії були Алла Бублій і Євген Леченко, а експертами стали гравці національної жіночої збірної України - Ольга Овдійчук та Дар'я Апанащенко.

Статистика та рекорди
  • "Ліон" - перший п'ятикратний переможець турніру і перший, хто виграв його тричі поспіль.
  • Сара Буадді, Венді Ренар, Каміль Абілі і Ежені Ле Соммі - рекордсменки турніру з п'ятьма перемогами у фіналі. Всі у складі "Ліона".
  • В активі "Ліона" рекордні сім фіналів - на один більше, ніж у "Франкфурта".
  • Ада Хегерберг забила 15 голів за один розіграш, побивши рекорд (14) Селії Шашіч (2014/15), Маргрет-Лари Відарсдоттір (2008/08) і Конні Полерс (2004/05).
  • Каміль Абілі побила давній рекорд англійки Емми Берн (77) за кількістю матчів у турнірі, завершивши кар'єру на позначці в 81 поєдинок.
  • Абілі встановила новий рекорд турніру за кількістю голів за один клуб (43, "Ліон"), обійшовши на два м'ячі Лотту Шелин (41, "Ліон").
  • Форвард "Русенгорд" Аня Миттаг першої забила 50 голів у турнірі. Ювілейний м'яч вона провела в матчі 1/16 фіналу з "Олімпією" з Клуж-Напока.
  • Англія - ​​четверта країна, яка делегувала в півфінал два клуби ( "Челсі" і "Манчестер Сіті"). Раніше цим могли похвалитися Франція, Німеччина і Швеція.
  • Вперше в 1/8 фіналу пробилися два клуби з одного міста - "Славія" і "Спарта" з Праги.
  • Унікальний рекорд належить "Клаксвік" - він брав участь у всіх 17 розіграшах турніру. У наступному сезоні він вперше пропустить єврокубок, так як чемпіоном Фарерських островів став "ЕБС / Скала".
  • У розіграші брав участь 61 клуб - новий рекорд турніру.