Тетяна Романенко: «На карантині граю на гітарі й займаюся медитацією»
![женская сборная, женский футбол Украина, Асоціація футболу, жіноча
національна збірна, збірна України жінки, Тетяна Романенко, Romamenko,
МиЗбірна, жіночий футбол женская сборная, женский футбол Украина, Асоціація футболу, жіноча національна збірна, збірна України жінки, Тетяна Романенко, Romamenko, МиЗбірна, жіночий футбол](https://womensfootball.com.ua/_nw/19/07630723.jpg)
Черговим гостем проекту #GOnline на сторінці УАФ в Instagram стала гравець французького «Реймса» та жіночої збірної України Тетяна Романенко, яка провела в національній команді 60 матчів, забивши 11 м'ячів.
— Тетяно, які в тебе улюблені позиції на полі?
— Узагалі я граю в півзахисті, на флангах, інколи буває в нападі. Але там важкувато, бо в мене структура тіла худенька, може, десь не вистачає фізичної маси. Ще подобається грати в центрі, але нечасто вдається там отримати довіру від тренерів. Намагаюся проявити себе скрізь, де мені довіряють, щоб принести користь команді, забиваючи м'ячі й віддаючи гольові передачі.
— Як узагалі ти вирішила стати футболісткою?
— Так сталося. Я не обирала — футбол обрав мене. Із самого дитинства грала з хлопцями у дворі, а потім у школі записалася до команди. Після цього пішло-поїхало. Для мене футбол — це не просто спорт, це життя. Тут є емоції, є цілі, яких можна досягнути. У мене вся сім'я спортивна.
— Ти зараз у Франції. Як проходить карантин?
— Ми приїхали з турніру, що проходив в Іспанії, до Франції, і за два дні нам сказали, що починається карантин. Але вилетіти до Києва не вийшло, бо квитки були дуже дорогими. Залишилися тут. Тому намагаюся вільний час чомусь приділити — грати на гітарі, займатися медитацією. Ще навчаюся в університеті в Реймсі на економічному факультеті.
— У Франції багато вболівальників ходить на футбол?
— Залежить від того, проти кого ми граємо. У другій лізі було мало, на стадіоні не було трибун. Зараз, після виходу до вищої ліги, у нас буде арена з трибунами.
— Хто твій улюблений футболіст?
— У чоловічому футболі це Роналдіньо. Думаю, що він міг ще краще розкрити свій талант, але трошки залежав від настрою. Ще подобався Зідан.
— Батьки були проти, щоб ти грала у футбол?
— Вони мене підтримували. Але коли я поїхала з Одеси до Херсону, зі мною поїхав батько. Додому він повернувся вже один. Мама була в шоці.
— Як ти потрапила до «Реймса»?
— Мені хотілося грати в Європі. Тут інший рівень, інший футбол, інша організація. У «Реймсі» я стала першим легіонером команди, ми вийшли до еліти. Усе добре.
— За який клуб ти б хотіла грати в Україні? Скоро всі клуби УПЛ повинні будуть мати жіночі команди.
— Мій вибір був би на користь одеського «Чорноморця», але, на жаль, він зараз у першій лізі.
— Ким би ти хотіла бути, якби не обрала футбол?
— У дитинстві мріяла бути директором школи, потім — працювати на хлібокомбінаті, космонавтом хотіла бути. Ще дуже подобаються танці, особливо сальса.
Тетяна Романенко: «На карантині граю на гітарі й займаюся медитацією»
РІЗНЕ: