Розгромні перемоги «Житлобудів» та шедевральні голи від «Ятрані»

17.02.20  826
футбол Чернігів, Всеукраїнські зимові змагання, жіночий футбол України, УАФ, Асоціація, женский футбол, футбол серед жінок, Зимова Першість 2020
фото Павла Кубанова
«Зимова першість-2020»: розгромні перемоги «Житлобуду-1» та «Житлобуду-2», шедевральні голи від «Ятрані»
У понеділок, 17 лютого, на стадіоні «Юність» у Чернігові стартував Всеукраїнський турнір «Зимова першість -2020» серед жіночих команд.

У прем’єрній зустрічі дев’ятих за ліком змагань «Зимової першості» зустрілися харківський «Житлобуд-1» та вінницька «ЕМС-Поділля». Незважаючи на беззаперечний статус фаворита харківського клубу, команда Олександра Дудніка майже цілий перший тайм чинила гідний опір іменитим опонентам.
Тактично грамотно побудована гра з високою лінією захисту та щільною опікою з перекриттям усіх зон поставила перед командою Сергія Сапронова питання, на які вона не могли знайте відповідей майже до самої перерви. Допомогла  висока індивідуальна майстерність Сидоренко, яка ударом з-за меж штрафного влучила у самісіньку дев’ятку воріт вінницької команди.
На другий тайм сил на рівних протистояти харків’янкам, що найчастіше за усіх вигравали «Зимову першість» (4 рази), дебютантам цього турніру не вистачило. Як наслідок, дубль Апанащенко та гол Петрик принесли «Житлобуду-1» стартові три очки.

Гольовий здобуток «Житлобуду-1» у наступному ж матчі ігрового дня перевершив інший харківський клуб, що є чинним володарем трофею – «Житлобуд-2». Хоча харків’янкам також більшість часу у першому таймі не вдавалося відзначитися у воротах костопільської «Родини-Ліцей».
Навіть зароблений пенальті не вдалося реалізувати – Полюхович пробила повз ворота. Але наприкінці першої половини зустрічі ударна п’ятихвилинка від тієї самої Полюхович, Малахової та Калініної значно покращили настрій головному тренеру команди Наталії Зінченко.
По перерві наставник «Житлобуду-2» здійснила одразу 7 замін, кинувши у бій увесь наявний кадровий резерв. При цьому харків’янки не збавили обертів і додали до переможного результату ще 3 м’ячі від Скориніної, Кравчук та Андрухів. Переконлива перемога чемпіона, чудовий подарунок на 25-річчя для вінгера команди Яни Малахової!

Завершальний матч першого ігрового дня виявився найдраматичнішим. Вже на 2-й хвилині гри «Ятрань-Берестівець» забила фантастичний гол «Ладомиру», який точно претендуватиме за звання найкращого не лише на турнірі, але й у 2020 році! Авдєєва ударом з 40 метрів запустила «сферу» за комірець Вальчук, що задалеко вийшла з власних воріт.
Не минуло ще десяти хвилин, як хіт-парад класних голів поповнило ще одне взяття воріт команди з Володимир-Волинського. Захисник «Ятрані» вибила м’яч на половину поля суперниць, а там Янчук, підхопивши його, другим дотиком потужною «гарматою» з 25-ти метрів знову змусила голкіпера капітулювати!
Інтригу у протистоянні підживило вилучення перед самою перервою Моспан, яка отримала другу жовту картку та залишила команду з Черкащини у меншості. Увесь другий тайм «Ладомир» грав «першим номером» та намагався зробити усе, аби уникнути поразки, однак підопічні Олега Бортніка спромоглися відквитати лише один гол. У середині тайму відзначилася Гірин.

Таким чином, після першого дня змагань «Житлобуд-1», «Житлобуд-2» та «Ятрань-Берестівець» поклали до власного активу по три очки. А вже у вівторок, 18 лютого, на стадіоні «Юність» у Чернігові у межах другого туру «Зимової першості» зійдуться наступні пари: «Родина-Ліцей» - «Житлобуд-1» (11:00), «ЕМС-Поділля» - «Ятрань-Берестівець» (12:30), «Житлобуд-2» - «Ладомир» (14:00)

Для всіх, хто не зможе відвідати Чернігів, Українська асоціація футболу разом з Всеукраїнською асоціацією жіночого футболу та відділом жіночого футболу планує провести прямі трансляції з усіх матчів першості.

ВІДЕОЗАПИСИ та ПРОТОКОЛИ матчів 1 туру - 17.02.2020 року

ЖИТЛОБУД-1 (Харків) - ЕМС ПОДІЛЛЯ (Вінниця) - 4:0 (1:0)
17.02.2020. 14.00 - СДЮШОР "Юність" (Чернігів) - 150 глядачів.
ГОЛИ: 1:0 Сидоренко А. (29), 2:0 Апанащенко Д. (43), 3:0 Петрик А. (60), 4:0 Апанащенко Д. (60+3).
ПОПЕРЕДЖЕННЯ: Басанська О. (60+1) - Руденко Є. (14), Чурікова Н. (25).

ЖИТЛОБУД-1: Саніна І. - Басанська О., Алексанян К., Соломаха С., Утіцьких А., Апанащенко Д., Шевчук Ю. (Хаванська Н., 31), Петрик А., Кочнєва І., Нестеренко Т. (Бойченко О., 31), Сидоренко А..
Запасні: Шульга В., Саніна Ж., Куніна Л., Войтенко О., Ласерда Ж..
ГОЛОВНИЙ ТРЕНЕР: Сапронов Сергій

ЕМС ПОДІЛЛЯ: Дуднік М. - Левчук Ю. (Салля Г., 58), Бордюг А., Борисюк Д., Куп'як С., Мельник Н., Руденко Є. (Філатова Ю., 31 (Лемещак А., 47)), Чурікова Н. (Близнюк С., 54), Христюк Ю., Яськова С. (Ціхач Д., 31), Викалюк М. (Смеречинська Г., 31).
Запасні: Кожокар Б., .
ГОЛОВНИЙ ТРЕНЕР: Дуднік Олександр

Арбітри: Зора Катерина (Київ) - Піценко Ірина (Олександрія), Настусенко Єлізавета (Олександрія) - Татаринов Владислав (Чернігів).
Спостерігач арбітражу: Овчар Михайло (Калуш).

ЖИТЛОБУД-2 (Харків) - РОДИНА (Костопіль) - 6:0 (3:0)
17.02.2020. 15.30 - СДЮШОР "Юність" (Чернігів) - 175 глядачів.
ГОЛИ: 0:0 Полюхович Т. (23, незабитий пенальті), 1:0 Полюхович Т. (25), 2:0 Малахова Я. (27), 3:0 Калініна Я. (30), 4:0 Скориніна А. (34), 5:0 Кравчук Р. (39), 6:0 Андрухів В. (51).

ЖИТЛОБУД-2: Самсон К. (Бондарчук Д., 31) - Філенко А., Корсун К. (Рижова Т., 31), Подольська І., Сірмай А. (Джуренко І., 31), Китаєва Т., Андрущак І. (Котяш І., 31), Андрухів В., Полюхович Т. (Мохнач Л., 31), Малахова Я. (Кравчук Р., 31), Калініна Я. (Скориніна А., 31).
ГОЛОВНИЙ ТРЕНЕР: Зінченко Наталія

РОДИНА: Петровець В. - Баліна С., Зубач Д., Рожко В. (Розлуцька В., 31), Котовець Т. (Пазюк А., 40), Котик Я., Годунко А., Мущенська Д. (Пухлякова А., 55), Старухіна А. (Лавренюк В., 20), Корнацька Н., Шмандровська А. (Супоніна А., 31).
Запасні: Луцюк М., Войт К., .
ГОЛОВНИЙ ТРЕНЕР: Мамчур Василь

Арбітри: Бондар Олександр (Чернігів) - Рачинська Ірина (Чернівці), Лапта Олеся (Харків) - Татаринов Владислав (Чернігів).
Спостерігач арбітражу: Геренда Євген (Калуш).

ЛАДОМИР (Володимир-Волинський) - ЯТРАНЬ (Берестівець) - 1:2 (0:2)
ГОЛИ: Гірин 49 - Авдєєва 2, Янчук 12
ПОПЕРЕДЖЕННЯ: Кисляк 15, Кревська 53, Гірин 60 - Моспан 14, 29
ВИЛУЧЕННЯ: Моспан 29 (друге попередження)

ЛАДОМИР: Вальчук - Кревська, Кузьмич (Семків 31), Кисляк (Кіщак 31(Довганик 45)), Аполлоніна, Ольхова, Кухаренко, Гірин, Іванченко , Наумич (Невар 45), Лемешук
Запасні: Велич - Рошко, Черніченко
ГОЛОВНИЙ ТРЕНЕР: Бортнік Олег

ЯТРАНЬ: Денищич - Моспан, Земляна, Сівець, Авдєєва, Янчук, Косік (Крючкова 56(Мухлиніна 60+1)), Бічуй, Загуменна (Комар 48), Семенюк Ю., Вороніна А.
Запасні:  Кравченко, Танасійчук
ГОЛОВНИЙ ТРЕНЕР: Пею Володимир

Арбітри: Вакулко Інна (Рівненська обл.) - Піценко Ірина (Олександрія), Настусенко Єлізавета (Олександрія) -